חייגו לפרטים והזמנות: 050-5485922 amirhahoresh@gmail.com

מערכות השקייה ממוחשבות

אמיר החורש מתמחה בהקמת מערכות השקייה המותאמות לתנאים הייחודים של כל גינה וגינה ובתנאי שהגינה חסכונית במים ותהיה גינה קלה לטיפול ואחזקה. ציוד מערכות ההשקייה שאנו מספקים הוא מהאיכותי ביותר הכולל אחריות.

מערכת השקייה היא הכרחית לגינה חסכונית במים. אמיר הגנן מומחה בהקמת מערכות השקייה המותאמות לתנאים הייחודים של כל גינה וגינה ובתנאי שהגינה חסכונית במים ותהיה גינה קלה לטיפול ואחזקה. ציוד מערכות ההשקייה הוא מהאיכותי ביותר הכולל אחריות.

מערכת ההשקייה בנוייה בהתאם למבנה הגינה ובניית מערכת ההשקייה כוללת פריסת צינורות לטפטפות וממטרות, ברזים חשמליים ומחשב שאותו ניתן לכוון בהתאם לצרכים המשתנים של הגינה. גם לאחר סיום הקמת הגינה אנחנו מבצעים בקרה יזומה בכדי לבדוק את התאמת המיחשוב של מערכת ההשקייה לאורך זמן.

ממטרה מערכת השקיה מערכת השקיה

גינון ומערכות השקיה

הטיפול במרחב שסביב הבית צריך להיות מתוכנן היטב כבר מהצעדים הראשונים של הקמת הגינה. חשוב להתייעץ עם גנן מנוסה בכדי לבנות את הגינה בצורה חכמה, בהתאם לצרכים היומיומיים ובהתאם לחלום האישי של כל אחד.

בשלב ראשון, הכנת התשתיות כוללת תיחוח, זיבול ויישור אדמה בכדי ליצור מרחב טוב לשתילה ובניית האלמנטים השונים שבגינה. בשלב השני מומלץ לפרוס מערכת השקייה ממוחשבת, כולל פריסת רשת צינורות חבויים וטפטפות בהתאם לתכנון של אזורי ההשקייה בגינה. בשלב הבא, ניתן מקום ליצירה חופשית של מרחב הגינה, בהתאם לאופי הפעילות שתתרחש בגינה ובהתאם לכמה חוקים חשובים:

1. שימוש בחומרים שהתחזוק והטיפול בהם קל ונוח כגון שבילי אבנים ודק.
2. שתילת צמחיה ארץ ישראלית התואמת את הנוף והאקלים וצריכת המים שלה נמוכה יחסית.

עם הקמתה של הגינה מומלץ לכסות משטחים נטועים ברשת צל 50% בכדי לסייע בקליטה של הצמחים. מומלץ לפרוס חיפויי קרקע מסביב לשתילים בכדי למנוע התאיידות של מים. בתכנון הגינה יש לשלב אלמנטים של עץ ואבן כמו שבילים, פינות ישיבה, סוכות ורחבות שהם תחליף למשטחי הדשא.

השקיית הגינה צריכה להיות בטפטוף בלבד כי השקייה בממטרות היא בזבזנית ומיותרת. מערכת השקיה צריכה להיות פרוסה בגינה בהתאם לפריסת הצמחיה ויש לעקוב אחר אופן ההשקייה הממוחשב לעיתים קרובות.